Turizm Ekonomisi

13.Travel Turkey İzmir Fuarı Kapılarını Açtı

13. Uluslararası Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi açılışı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından gerçekleşti. Fuar, 5 – 7 Aralık tarihlerinde 10.00-18.30 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

13.Travel Turkey İzmir Fuarı Kapılarını Açtı
539218Okundu
31 Mayıs 2020 - 16:19

13. Uluslararası Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi açılışı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından gerçekleşti. Fuar, 5 – 7 Aralık tarihlerinde 10.00-18.30 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Turizm sektörünün en önemli fuarlarından biri olan 13.Travel Turkey İzmir Fuarı kapılarını açtı. 5-7 Aralık tarihleri arasında düzenlenen fuara turizm camiasından yoğun ilgi gösterildi.

Travel Turkey İzmir Fuarı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve İZFAŞ ortaklığında düzenleniyor. Bu yıl da sektör profesyonellerini bir araya getiren Travel Turkey, 7 Aralık tarihine kadar turizm buluşmalarına ev sahipliği yapacak.

Dünyanın bir çok farklı ve önemli destinasyonundan yoğun ilgi gördü

Türkiye’nin çeşitli destinasyonları ile dünyanın farklı coğrafyalarını bir araya getirerek turizm sektörüne katkı sağlamayı hedefleyen Travel Turkey İzmir Fuarı, bu yılda kıtalar arası buluşmayı üç gün boyunca yaşatacak.

İkili görüşmelerle birlikte İzmir başta olmak üzere ülke ekonomisine katkı sağlayacak Travel Turkey’e Bangladeş, Dominik Cumhuriyeti, Malta, Ruanda, Seyşeller yoğun ilgi gösteren ülkeler arasında yer alırken; Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Arjantin, Avustralya, Azerbaycan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Çin, Endonezya, Etiyopya, Filistin, Fransa, Gana, Gürcistan, Hindistan, Irak, İngiltere, İspanya, İtalya, Japonya, Kamerun, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Libya, Lübnan, Malta, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Ruanda, Rusya, Suudi Arabistan, Srilanka, Tayland, Tunus, Türkmenistan, Ürdün ve Yunanistan yer aldı.

50’ye yakın il katıldı

Travel Turkey İzmir Fuarı’nda; Adana, Afyonkarahisar, Amasya, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kastamonu, Kocaeli, Muğla, Nevşehir, Niğde, Samsun, Sinop, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Van, Zonguldak, dahil, yaklaşık 50’ye yakın il yer aldı.

Fuara bu yıl ilk kez İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’de ağırlandı. Turizm Rotaları, turizm trendleri, sektörel forumlar, erken rezervasyon fırsatları ve çekilişler Travel Turkey İzmir Turizm Fuarında ziyaretçilere sunulacak hizmetler arasında yer alacak.

Copyright | Turizm Ekonomisi | 2019-2021 Sitemizde Yer Alan Haberler İzinsiz Kullanılamaz!

Görüşme Başlat
TurizmEkonomisi.Com
Türkiye'nin Turizm Endüstrisi haber platformu TurizmEkonomisi.Com'a hoşgeldiniz!

Haber Merkezi
haber@turizmekonomisi.com

Reklam Servisi
reklam@turizmekonomisi.com