Turizm Ekonomisi

Accor, Türkiye ve Hindistan’la Güçlendirildi

Dünyanın öncü otel gruplarından Accor Otel Grubu, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde, Dubai bölge ofisinin yönetimi altında Türkiye ve Hindistan’ı kapsayacak şekilde genişledi.

Accor, Türkiye ve Hindistan’la Güçlendirildi
53921.081Okundu
23 Kasım 2020 - 17:17

Dünyanın öncü otel gruplarından Accor Otel Grubu, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde, Dubai bölge ofisinin yönetimi altında Türkiye ve Hindistan’ı kapsayacak şekilde genişledi.

Avrupa’nın en önde gelen otel zinciri Accor Otel Grubu, dünya lideri ileri seviye otelcilik hizmetlerini sürdürürken, Orta Doğu ve Afrika bölgesine Türkiye ve Hindistan’ı ekledi. Genişleyerek güçlendirilen bölge şimdi 400 otel genelinde 84 binden fazla odadan oluşan bir portföyden oluşacak. Ekonomiden lükse kadar her pazar segmentini kapsayan ve yenilikçi yaşam tarzı konseptleri, markalı rezidanslar ve uzun süreli konaklama modellerinden oluşan sektörün en dinamik marka portföyü ile grup, otelcilik alanında lider bir rol üstleniyor.

Bölgedeki en büyük uluslararası konaklama işletmecisi

Yeni bölgesel genişleme ve yapılandırılma doğrultusunda önümüzdeki 24 ay içinde açılması planlanan 112’den fazla mülkle artan bir çeşitlilik de gerçekleşecek. Accor Otel Grubu, toplam anahtar sayısını 110 bin odaya yaklaştırarak, bölgedeki en büyük uluslararası konaklama işletmecisi haline getiriyor.

Accor Türkiye, Hindistan, Orta Doğu ve Afrika İcra Kurulu Başkanı Mark Willis, yeni yapılanma ile ilgili olarak şunları söyledi: “Ekonomi, orta ölçekli, üst ölçekli ve lüks olmak üzere tüm pazar yelpazesinde 35’ten fazla markadan oluşan genişletilmiş portföyümüz, bölgedeki büyüme için bir katalizör işlevi görmektedir. Bu bölgesel genişleme her destinasyondaki her proje için çeşitli otelcilik seçeneklerine sahip olduğumuz anlamına geliyor.”

Mark Willis sözlerine şöyle devam etti: “Zaten çeşitlilik gösteren bölgemize Türkiye ve Hindistan’ın da eklenmesi, var olan ilişkiyi ve yıllar içinde başarılmış olan çalışmaları pekiştirebileceğimiz ve bunu toplu bir çabaya merkezileştirebileceğimiz anlamına geliyor. Bölgenin geleceği için gözümüzde uzun vadeli planlarla Hindistan ve Türkiye’yi portföyümüze entegre etmemiz stratejik ama doğal bir hamledir.”

Oteller ve AnahtarlarOrta DoğuAfrikaTürkiyeHindistan
ŞU AN135(38.596)165(26.531)54(12.058)52(9,863)
YAPIMI DEVAM EDEN (24 AY)34(10.182)61(12.596)13(2.131)7(1.058)

Grubun Hindistan’daki portföyünde, Accor’un ibis ve Novotel gibi bazı önemli orta ve ekonomik otel markalarının yanı sıra lüks segmentten Mumbai’deki ikonik Fairmont Jaipur ve Sofitel BKC yer alıyor. 2021’in başında grup, Udaipur’da ilk Raffles ile Raffles markasını ülkeye tanıtacak. Tesis, “Doğunun Venedik’i” olarak da bilinen ve gölleri, tapınakları ve saraylarıyla ünlü batı Rajasthan eyaletinde yer alacak.

Fairmont Jaipur Türkiye’de 10 yeni otelle portföy daha da güçlenecek

Türkiye’de Accor, ülkedeki 54 otelden oluşan mevcut portföyünü yakında bitecek olan 10 otelle güçlendirmeyi planlıyor. Ülkeyi ziyaret ederken gezginler, Akdeniz’in muhteşem kıyısında yer alan ve konukların havuz kenarında dinlenebilecekleri veya Toros Dağları’ndan kalıntılar ve milli parklara kadar antik çağlara uzanan kırsal güzellikleri keşfedebilecekleri Rixos Premium Belek de dahil, ülke genelinde stratejik olarak konumlanmış çeşitli oteller arasından seçim yapabiliyor.

İstanbul’u ziyaret ederken konuklar, seçkin alışverişin tadını çıkarmak için Zorlu merkezde bulunan ve kendilerine benzersiz bir deneyim sunacak lüks Raffles İstanbul’da veya İstanbul’un merkezinde, Boğaz’ın Avrupa yakasında bulunan ikonik Swissôtel İstanbul The Bosphorus’ta kalma seçeneklerine sahip.

Swissôtel Istanbul The Bosphorus

2017 yılında Türkiye’de Rixos ile güçlerini birleştirdiğinden beri, Accor’un Orta Doğu ve daha geniş bölgede markanın kapsama alanını güçlendirmek için yeni fırsatlar elde etme hedefi öncelik taşıyor. Türkiye’nin entegrasyonu ile bölge, halihazırda Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır’da 8 otel ve tatil köyden oluşan kapsama alanına 11 Rixos otelini de ekleyecek.

Rixos Premium Belek Daha cazip daha güvenli

Mark Willis, Türkiye ile ilgili değerlendirmesinde şunları söyledi: “Türkiye’nin BAE sakinleri ve vatandaşları ve diğer Körfez vatandaşları için giderek daha popüler bir ülke haline geldiğini gördük. Ülkenin yakınlığı, kolay vize formaliteleri ile birleştiğinde bu Türkiye’yi bölgedeki giriş ve çıkış seyahatleri için cazip hale getiriyor.”

Accor Hindistan, Türkiye, Orta Doğu ve Afrika’daki otellerinde misafirlerini ağırlamaya devam ederken öncelik, misafirlerin ve ekip üyelerinin güvenliği olmaya devam ediyor. Bu doğrultuda ALLSAFE programı, %70 ALLSAFE sertifikalı otellerle birlikte bölge genelinde özenle uygulanıyor. Accor Otel Grubu, bölgede 2020’nin sonuna kadar %100 sertifikaya ulaşmayı hedefliyor.

Copyright | Turizm Ekonomisi | 2019-2021 Sitemizde Yer Alan Haberler İzinsiz Kullanılamaz!

Görüşme Başlat
TurizmEkonomisi.Com
Türkiye'nin Turizm Endüstrisi haber platformu TurizmEkonomisi.Com'a hoşgeldiniz!

Haber Merkezi
haber@turizmekonomisi.com

Reklam Servisi
reklam@turizmekonomisi.com