Turizm Ekonomisi

Bodrum’da Sahiller Hıncahınç Doldu

Pandemi sürecinin etkisini ülkemizde birazda olsa azaltmasının ardından yerli turistler Bodrum’a akın etmeye başladı. Yoğunluktan dolayı memnun olan Bodrum Belediye Başkanı tedbirleri elden bırakmamak gerektiğini ifade etti.

Bodrum’da Sahiller Hıncahınç Doldu
539254Okundu
01 Ağustos 2020 - 14:36

Pandemi sürecinin etkisini ülkemizde birazda olsa azaltmasının ardından yerli turistler Bodrum’a akın etmeye başladı. Yoğunluktan dolayı memnun olan Bodrum Belediye Başkanı tedbirleri elden bırakmamak gerektiğini ifade etti.

Kurban bayramının başlaması ve pandemi sürecinin etkisi biraz yitirmesiyle beraber yerli turistler Türkiye’nin gözde tatil beldelerine akın etmeye başladı. Kurban bayramını Bodrum’da geçirmek için bölgeye giden yerli turistler belde esnafını memnun ederken Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ta yoğunluğun bekledikleri gibi olduğunu, herkesin maske ve sosyal mesafeye dikkat etmesi gerektiğini ve durumdan memnun olduklarını söyledi. Turizm sektöründe pandemiden beri ilk kez bu kadar yoğunluk yaşanıyor. Kurban bayramını fırsat bilen binlerce yerli turist Bodrum’a akın etti. İlçe girişi başta olmak üzere Bodrum’un şehir içi trafiği durma noktasına geldi. Konaklayacakları otellere ulaşan yerli turistler soluğu Bodrum’un mavi sularında aldı.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da kurban bayramından kendi şehirlerinden memleketlerine yada tatil bölgelerine akın edenler uzun kuyruklar oluşturdu. Bodrum’da da her yıl olduğu gibi yerli turistler trafik çilesi yaşadı ve yollar kilitlendi. Son gelen rakamlara göre Bodrum’da yerli turist sayısı 750 bini geçti. Konu hakkında yorumda bulunan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras,”Bodrum’daki yoğunluğun ardından Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise yerli turistin 750 bini aştığını söyleyerek “Vatandaşlarımızın kurban bayramını şimdiden kutluyorum. Bodrum’da inanılmaz bir yoğunluk oluşmaya başladı lütfen maske, mesafe, hijyen kurallarına uyalım. Koronavirüs (Kovid-19) salgını tüm yurtta halen devam ediyor. Bodrum’da tatil yapan vatandaşlarımıza hoş geldiniz diyorum. Lütfen tüm kurallara uygun bir şekilde bayram tatilini geçirelim” sözleriyle Bodrum’a gelen tatilcileri uyardı.

Pandemi sürecinde kan ağlayan otel sektörü de uzun bir aradan sonra derin bir nefes aldı. Birçok otel ilk kez tam doluluk oranı yakaladı.

Turizmciler kurban bayramında gelen yerli ve yabancı turistler için hijyen kurallarını en üst seviyeye çıkardı. Otellere giren yerli turistlerin ateş ölçümleri yapıldı, maske ve hijyen jelleri teker teker dağıtıldı. Aylar sonra ilk kez bu kadar kalabalık olan Bodrum’da bayram coşkusu arife gününden başladı.

İç pazarda ciddi bir hareketlilik olduğunu söyleyen Bodrum Otelciler ve Yatırımcılar Derneği Yönetim Kurulu üyesi Alişir Şahin,”Bodrum genelindeki oteller, yüzde doksan doluluk oranlarını yakaladı. İç pazarda ciddi bir hareketlilik var. Turizmde bir heyecan var şu anda. Herkese kazasız belasız bir yolculuk diliyoruz. Biz de bayramda misafirlerimizi bekliyoruz. Dış pazar yeni açıldı, İngiltere’den gelinmeye başladı. Polonya, ağustos başında gelmeye başlıyor. İnşallah eski günlerimize ağustos ayında döneceğiz gibi görülüyor. Bodrum’daki tesisler %90 doluluk oranlarında. Eskisinde yüzde 100 olduğu için 1 milyon turisti buluyordu. Şimdi ise 800 bin kişiyi misafir edeceğiz, ağırlayacağız gibi görünüyor Bodrum’da” dedi.

Copyright | Turizm Ekonomisi | 2019-2021 Sitemizde Yer Alan Haberler İzinsiz Kullanılamaz!

Görüşme Başlat
TurizmEkonomisi.Com
Türkiye'nin Turizm Endüstrisi haber platformu TurizmEkonomisi.Com'a hoşgeldiniz!

Haber Merkezi
haber@turizmekonomisi.com

Reklam Servisi
reklam@turizmekonomisi.com