Turizm Ekonomisi

Dedeman, 75 Yıl Önce Doğduğu Topraklarda, Kayseri’de Açılış Törenini Gerçekleştirdi

Dedeman Hotels & Resorts International, Dedeman Kayseri ile 75 yıl önce markanın temellerinin atıldığı topraklarla buluştu. Dedeman Turizm Yönetimi ile Kaan İnşaat’ın iş birliğiyle Dedeman Kayseri kapılarını misafirlerine açtı. 

Dedeman, 75 Yıl Önce Doğduğu Topraklarda, Kayseri’de Açılış Törenini Gerçekleştirdi
53923Okundu
17 Ocak 2023 - 12:37

Dedeman Hotels & Resorts International, Dedeman Kayseri ile 75 yıl önce markanın temellerinin atıldığı topraklarla buluştu. Dedeman Turizm Yönetimi ile Kaan İnşaat’ın iş birliğiyle Dedeman Kayseri kapılarını misafirlerine açtı. 

14 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirilen resmi açılış töreni öncesinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Kaan İnşaat Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Doğan ile Ediz Kaan Doğan, turizm sektörünün önde gelen isimlerinden Ergün Demiray, Dedeman Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman, Başkan Yardımcıları Elçin Malkır Kırlağaç ve Sinan Mısırlı ile Operasyon Direktörü Gürkan Kaban, Kayseri yatırımı hakkında önemli bilgiler paylaşarak gelen soruları yanıtladı.

Mehmet Doğan ve Banu Dedeman’ın ev sahipliğinde düzenlenen resmi açılış törenine çok sayıda davetli katıldı. 

“En önemli ihracat kaynaklarımızın başında turizm geliyor”

Uzun yıllar Dedeman markasına emek veren Ergün Demiray yaptığı açılış konuşmasında, Dedeman markasının turizm denildiğinde Türkiye’de ilk akla gelen markalardan biri olduğuna dikkat çekerek; “Yerli ve milli bir marka olarak Dedeman’ın dünyada konuşulmasını, bilinmesini istiyorum. Hepinizin bu konuda elinden geleni yapması gerektiğine inanıyorum. Çünkü sektörümüzü böyle köklü markalarımızla ne kadar üst seviyelere çıkarırsak en büyük ihracatı yapmış oluruz. Turizm açısından ülkemiz zenginliklerle dolu ve en önemli ihracat kaynaklarımızın başında turizm geliyor. Ülkemizdeki tüm şehirlerin inanç, gastronomi, kültür turizmindeki değerini ortaya çıkarırsak çok daha başka yerlere gideriz” dedi. 

“Turizm sektöründeki ilk yatırımımızı bugün Dedeman’la taçlandırdık”

Dedeman Kayseri için Dedeman markası ile iş birliği yapan Kaan İnşaat’ın Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Doğan; “Şirketimiz 20 yılı aşkın bir süredir inşaat sektöründe hizmet veriyor. Bu süre içerisinde konut, rezidans ve ticari alanları kapsayan birçok proje hayata geçirdik. Turizm sektöründeki ilk yatırımımızı da bugün Dedeman’la taçlandırdık. 75 yıl önce tohumlarını bu topraklarda atan ve ülkemizin gururu olarak büyüyen Dedeman markası, Kayserimiz için çok özel bir anlam ifade ediyor. Dedeman’ın Kayseri ile buluşma serüveninin bir parçası olmaktan ve şehrimizin turizm potansiyelini daha da görünür kılacağını inandığımız Dedeman Kayseri projesini birlikte hayata geçirmekten büyük bir onur duyuyoruz” açıklamasında bulundu.

Mehmet Doğan, Dedeman Kayseri ile ilgili şu bilgileri verdi: “Kayseri Havalimanı’na 11 km, şehir merkezine 10 dakika mesafedeki otelimiz, 121 odası, son teknolojiye sahip 5 toplantı odası, balo salonu, donanımlı fitness & spa merkezi ile şehrimize hem iş ve hem de gezi amaçlı gelen misafirlerimizi ağırlayacak. Kayseri’nin güvenli ve eğlenceli mekanlarından biri olan Roof11’de yöresel ve dünya mutfağından lezzetler sunarken kültür sanat etkinlikleri de gerçekleştireceğiz. Toz karıyla ünlenmiş Erciyes Dağı’nda bulunan kayak merkezimize gelen kayakseverler için de otelimiz son derece ideal bir konaklama noktası olacak. Özellikle Dedeman’ın kış turizmi tecrübesinin bu anlamda bizlere katkısının büyük olacağına inanıyoruz. Ayrıca Dedeman Kayseri’nin yerli-yabancı spor kulüplerinin kamplarına da ev sahipliği yapmasını hedeflemekteyiz.”

“Dedeman ailesinin 3. kuşak temsilcileri olarak doğduğumuz topraklarda olmaktan gurur duyuyoruz”

Konuşmasında, Dedeman Kayseri’nin kendileri için manevi olarak özel bir anlam ifade ettiğine değinen Banu Dedeman, “Kurucumuz, dedemiz merhum Mehmet Kemal Dedeman’ın yaşamı, 1903 yılında Anadolu’nun en eski şehirlerinden biri olan Kayseri’de başladı. Kendisi Kayserili olmanın; ticarette, girişimde, yapıcılıkta kendine has bir özelliği ve centilmenliği olduğuna inanırdı. Onun için Kayserili olmak cesur olmakla eş değerdi. Biz de attığımız her adımda bu cesaretten ilham aldık. Hayatı boyunca atılımların peşinde koştu, ‘memleketim Kayseri’ diyerek yaptığı her şey aslında sevdalısı olduğu Türkiye içindi. Dedemizden sonra bayrağı devralan babamız, Onursal Başkanımız merhum Murat Dedeman şehir otelciliğinin uluslararası standartlara kavuşturulması ve yeni destinasyonların kazandırılması için büyük emek sarf etti. Bizler ailenin 3. kuşak temsilcileri olarak doğduğumuz topraklarda olmaktan gurur duyuyor, bu değerler üzerine inşa ettiğimiz anlayışımızla yüzümüzü geleceğe dönerek büyümemizi sürdürüyoruz” dedi.

“Hedefimiz Dedeman olarak 2024 yılında 50 otel sayısına ulaşmak”

2022 yılında Dedeman ve Park Dedeman markalarına ek olarak; 7 yeni markası, açılışını yaptığı yeni otelleri ve imzaladığı yeni otel sözleşmeleri ile zincirini hızla büyüttüklerini söyleyen Banu Dedeman; Kayseri’yle birlikte hizmete açık 22 ve sözleşme aşaması tamamlanmış 13 olmak üzere toplam 35 otelde, yaklaşık 5 bin oda ve 11 bin yatak kapasitesine ulaştıklarını, yılda yaklaşık 2 milyon misafir ağırladıklarını belirterek 2024 yılında 50 otele ulaşma hedefleri olduğunu ifade etti. Türkiye’nin 81 ilinde, başta Balkanlar, Orta Doğu ve Afrika olmak üzere farklı kıta ve ülkelerde Dedeman bayrağını dalgalandırma hedefiyle ilerlediklerini belirten Banu Dedeman, oda sayısı kriteri olmadan Türkiye’nin her bir noktasından gelen talepleri değerlendiklerini belirtti.

Copyright | Turizm Ekonomisi | 2019-2021 Sitemizde Yer Alan Haberler İzinsiz Kullanılamaz!

Görüşme Başlat
TurizmEkonomisi.Com
Türkiye'nin Turizm Endüstrisi haber platformu TurizmEkonomisi.Com'a hoşgeldiniz!

Haber Merkezi
haber@turizmekonomisi.com

Reklam Servisi
reklam@turizmekonomisi.com