Turizm Ekonomisi

Emirates, Dubai Hazırlığını Tamamladı

Emirates, yolcuların ve toplulukların sağlığını ve güvenliğini sağlayacak tedbirlerini açıkladı. Emirates, BAE vatandaşlarının, BAE’de ikamet edenlerin ve turistlerin yurt dışı seyahatlerini kolaylaştıracak ve Dubai’yi 7 Temmuz’dan itibaren iş ve eğlence amaçlı ziyaretçilere açacak olan en güncel havayolu seyahat protokollerini uygulamaya koyuyor.

Emirates, Dubai Hazırlığını Tamamladı
539223Okundu
25 Haziran 2020 - 22:28
  • Dubai’nin 7 Temmuz’dan itibaren turistlere açılacak olmasıyla birlikte Emirates Dubai’nin reklamını lanse ediyor
  • BAE vatandaşları, BAE’de ikamet edenler ve yurt dışından gelen ziyaretçiler için seyahat yasağını kaldıran ve toplulukların sağlığını ve güvenliğini korumak adına açık tedbirlerin yer aldığı yeni protokoller hayata geçiyor

Emirates, yolcuların ve toplulukların sağlığını ve güvenliğini sağlayacak tedbirlerini açıkladı. Emirates, BAE vatandaşlarının, BAE’de ikamet edenlerin ve turistlerin yurt dışı seyahatlerini kolaylaştıracak ve Dubai’yi 7 Temmuz’dan itibaren iş ve eğlence amaçlı ziyaretçilere açacak olan en güncel havayolu seyahat protokollerini uygulamaya koyuyor.

Dubai havalimanlarına/havalimanlarından seyahate yönelik bu protokoller, BAE Başkan Yardımcısı ve Başbakanı ve Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Reşit El Maktum talimatı ve Dubai Veliaht Prensi ve İcra Heyeti Başkanı Şeyh Hamdan Bin Muhammed Bin Raşit El Maktum ve Şeyh Mansur Bin Muhammed Bin Raşit El Maktum’un başkanlık ettiği Kriz ve Afet Yönetimi Yüksek Kurulu’nun takibiyle açıklandı.

Emirates Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Şeyh Ahmed Bin Said Al Maktum, yapılan çalışmalara ilişkin şu açıklamalarda bulundu: “Şeyh Muhammed bin Reşit ve Şeyh Hamdan Bin Muhammed’e, iş ve turizm alanında dünya lideri bir Dubai vizyonu ortaya koyarak havayolu seyahatlerinin yeniden başlamasına yönelik son talimatları için teşekkür ediyorum. Bu, Dubai’nin kapsamlı planlama, inceleme ve hazırlıklar sonrası havacılık ve ekonomi faaliyetlerine devam etmeye hazır olduğunun güçlü bir teyididir. Havada, yerde ve şehir genelinde uygulanan çok katmanlı tedbirlerin enfeksiyonun yayılma riskini azaltma ve gerekli her türlü müdahaleyi etkili bir şekilde yönetme imkanı sunduğuna inanıyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki şehirlerin sürekli incelemelerde bulunduğunu ve yakında yabancı yolcular için aynı şekilde sınır giriş şartlarını güncelleyeceklerini düşünüyoruz.”

“Son haftalarda, Emirates olarak çok sayıda destinasyona hizmet sunarak ağımızı kademeli olarak genişletmenin yanı sıra müşterilerimize Dubai üzerinden seyahat etme imkanı sunuyor ve hava taşımacılığında küresel talebi karşılamak için çalışıyoruz. Ekibimiz, müşterilerimiz ve toplumlarımız için en üst düzeyde sağlık ve güvenliği temin etmek için tüm paydaşlarla ve uluslararası kuruluşlarla yakın temas halinde çalışmaya devam ediyoruz. Emirates halihazırda Dubai ile 40 şehir arasında bağlantı sağlamaktadır ve son yönergelerle birlikte ağımızı genişleterek önümüzdeki günlerde açıklanacak olan ilave destinasyonlara seyahat imkanı sunmaya başlayacağız. Müşterilerimize hizmet etmek ve onları karşılamak için sabırsızlanıyor, Dubai’deki merkezimiz üzerinden yeniden çok sayıda şehirle bağlantı kurmayı iple çekiyoruz.

“Önümüzdeki haftalarda tüm havacılık sektörü pek çok açıdan büyük bir sınav verecek. Emirates olarak, son haftalarda ağımızda olumlu bir trafik trendi oluştuğunu görüyoruz ve müşterilerimize hizmet etmek için hazırız.”

Emirates yayınladığı reklamla Dubai’nin tüm dünyaya açıldığını ve yurt dışından gezginleri ağırlamaya hazır olduğunu deklare etti.

Önce sağlık ve güvenlik

Emirates, seyahatin her adımında, tüm müşterilere maske, eldiven, el dezenfektanı ve antibakteriyel mendilden oluşan ücretsiz hijyen kitleri dağıtılması dahil, kapsamlı bir dizi tedbir uygulayarak müşterilerinin ve çalışanlarının hem yerde hem de havada güvende olmasını sağlıyor.

Seyahat kısıtlamaları

Müşterilere seyahat kısıtlamalarının devam ettiğini hatırlatırız. Yolcular ancak varış ülkelerindeki uygunluk ve giriş kriteri şartlarına uydukları takdirde uçuşlara kabul edilecektir. Dubai’ye gelecek ziyaretçiler konaklama süreleri boyunca Covid-19 hastalığını kapsayan uluslararası bir sağlık sigortası poliçesine sahip olmak zorundadır. Dubai’ye gelecek yabancı ziyaretçilere yönelik giriş şartları ile ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Vize İşlemleri

Türkiye’den Dubai’ye uçan tüm yolcuların; 

  • Sağlık beyan formu (Yazdırılıp doldurulması gerekmektedir.)
  • Karantina taahhüt formu (Yazdırılıp doldurulması gerekmektedir.)
  • Seyahat tarihinden 96 saat önce verilen PCR testinin kopyası
  • Vize geçerlilik süresi boyunca geçerli sağlık sigortası belgelerinin tamamlanması ve yolcuların yanında olması gerekmektedir.

BAE vatandaşları ve BAE’de ikamet edenler

Dubai’ye dönüş yapacak olan vatandaşlar en güncel şartları aşağıdaki adresten kontrol edebilirler: https://www.emirates.com/tr/turkish/help/flying-you-home/

Copyright | Turizm Ekonomisi | 2019-2021 Sitemizde Yer Alan Haberler İzinsiz Kullanılamaz!

Görüşme Başlat
TurizmEkonomisi.Com
Türkiye'nin Turizm Endüstrisi haber platformu TurizmEkonomisi.Com'a hoşgeldiniz!

Haber Merkezi
haber@turizmekonomisi.com

Reklam Servisi
reklam@turizmekonomisi.com