Turizm Ekonomisi

İngiliz The Sunday Times, Türkiye’yi Sayfalarına Taşıdı

The Sunday Times’ın seyahat editörü Chris Haslam, Bodrum’u ziyaret etti ve Türkiye’nin Güvenli Turizm Sertifikasyon Programının nasıl performans gösterdiğini deneyimledi.

İngiliz The Sunday Times, Türkiye’yi Sayfalarına Taşıdı
539255Okundu
16 Ağustos 2020 - 12:28

The Sunday Times’ın seyahat editörü Chris Haslam, Bodrum’u ziyaret etti ve Türkiye’nin Güvenli Turizm Sertifikasyon Programının nasıl performans gösterdiğini deneyimledi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı chris-haslam2-1.png

Türkiye’de tatillerini geçirecek tüm ziyaretçilerin ulaşım ve konaklama konusunda alınması gereken kapsamlı bir dizi önlemi tanımlayan ve tavsiyede bulunan Türkiye’nin Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı, misafirlerin ve turistik tesis çalışanlarının refah ve sağlık koşulları için de uluslararası bir standart görevi görüyor.

Bütçe dostu olanlardan en premium olanlarına kadar çeşitli otelleri ziyaret eden Haslam, Türkiye’nin Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı’nın gerçekten sorunsuz bir şekilde işlediğini ve konuklar ve sektör paydaşları için birinci sınıf güvenlik standartları sağladığını kaydetti. Tatillerini Bodrum’da geçiren İngilizlerle de görüşen Haslam, Türkiye’nin havalimanlarında, transfer araçlarında, otellerinde, havuzlarında, bar ve restoranlarında alınan kapsamlı sağlık güvenliği önlemleri sayesinde ziyaretçilerin Türkiye’de kendilerini evlerinden daha güvende hissettiğini kaydetti.

TGA’nın dünya genelinde sürdürdüğü farkındalık çalışmalarıyla, önemli başarılara da imza atılıyor

Dünyada Türk turizminin hedef turizm pazarlarında tanıtılmasına yönelik başarılı çalışmalarıyla öne çıkan ve hazırladıkları stratejik yok haritasıyla önemli farkındalık projeleri aracılığı ile Türkiye’nin yabancı turistlerin ilgi odağı olmasına öncülük eden Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı (TGA), dünya basını da başta olmak üzere, yurt dışında yer alan tüm turizm çevreleriyle de Türk turizminin gelişmesine ve tanıtılmasına yönelikte programlar sürdürüyor. TGA geçtiğimiz haftalarda da Almanya’nın en önemli turizmcilerini Bodrum ve Antalya’da ağırlayarak Türk Turizminin Almanya’da tanıtılmasına da öncülük etmişti.

Copyright | Turizm Ekonomisi | 2019-2021 Sitemizde Yer Alan Haberler İzinsiz Kullanılamaz!

Görüşme Başlat
TurizmEkonomisi.Com
Türkiye'nin Turizm Endüstrisi haber platformu TurizmEkonomisi.Com'a hoşgeldiniz!

Haber Merkezi
haber@turizmekonomisi.com

Reklam Servisi
reklam@turizmekonomisi.com