Turizm Ekonomisi

JW Marriot İstanbul Bosphorus 1. Yaşını Kutluyor

İstanbul’un ilk JW Marriott Oteli olma özelliğini taşıyan JW Marriott Istanbul Bosphorus, ilk yılı geride bıraktı. 180 yıl önce İtalyan mimarlar tarafından inşa edilen ve önemli bir liman ticaret merkezi olan Veli Alemdar Han’ın tarihi dokusu korunarak restore edilmesi sonucu turizme kazandırılan JW Marriott Istanbul Bosphorus; birinci yaşını kutluyor. Tarihi Yarımada, Galata Kulesi, Adalar, Haliç, Kız Kulesi ve Boğazı da kapsayan muhteşem manzarasıyla Karaköy’de misafirlerini ağırlayarak kısa sürede yerli ve yabancı turistlerin yeni cazibe noktası haline geldi.

JW Marriot İstanbul Bosphorus 1. Yaşını Kutluyor
181.345-Okudu
01 Aralık 2020 - 6:57

İstanbul’un ilk JW Marriott Oteli olma özelliğini taşıyan JW Marriott Istanbul Bosphorus, ilk yılı geride bıraktı. 180 yıl önce İtalyan mimarlar tarafından inşa edilen ve önemli bir liman ticaret merkezi olan Veli Alemdar Han’ın tarihi dokusu korunarak restore edilmesi sonucu turizme kazandırılan JW Marriott Istanbul Bosphorus; birinci yaşını kutluyor. Tarihi Yarımada, Galata Kulesi, Adalar, Haliç, Kız Kulesi ve Boğazı da kapsayan muhteşem manzarasıyla Karaköy’de misafirlerini ağırlayarak kısa sürede yerli ve yabancı turistlerin yeni cazibe noktası haline geldi.

Tarihi mimari ile bütünleşmiş, zamansız ve şık bir tasarıma ve dinlendirici renklere sahip 130 lüks misafir odası ve süitlerinde yer alan eşi benzere olmayan İstanbul manzarası, kişiselleştirilmiş hizmetleri, restoranları, barları, spor salonu ve SPA merkezi ile kentin enerjisini, kültürünü ve tarihini yansıtan otel, JW Marriott markasının dünya genelinde toplam 29 ülkede sunduğu kaliteli, en üst düzey ve yenilikçi hizmet anlayışını misafirlerine sunmaya devam ediyor.

JW Marriott Istanbul Bosphorus’un 1. senesinin dolmasına dair açıklama yapan JW Marriott İstanbul Bosphorus Genel Müdürü Sinan Köseoğlu; “Kovid – 19 sebebiyle zorlu bir yıl geçirmemize rağmen yılı yüzde 40 doluluk oranıyla kapatacağız. Hem yeni açılmış bir otel hem de böylesi zorlu bir senede aldığımız aksiyon ve fiyat politikalarımızla krizi fırsata çevirebildik. Birinci senemizi kutladığımız bu günlerde JW Marriott misyon ve geleneklerine uygun olarak misafirlerimize anı yaşatmaya ekip arkadaşlarımızla birlikte devam edeceğiz” dedi. Köseoğlu sözlerine; “JW Marriott Istanbul Bosphorus’un tüm alanlarında yeni normal sürecinde alınan tüm hijyeni önlemlerine ek olarak tüm menüler, misafir hizmetleri kitapçığı, haritalar, tavsiye edilen lokasyonlar ve misafir bilgilendirme notlarının dijital versiyonları hazırlandı. Böylelikle otel misafirleri ihtiyaç duydukları tüm bilgilere oda televizyonlarından ya da QR kod okuyucu kullanarak telefonlarından kolaylıkla dijital olarak erişme imkanına sahip oldu. Otelimiz henüz birinci senesini doldurmadan dünyanın en iyi lüks otellerinin misafir oylarıyla seçildiği The World Luxury Hotel Awards’ta Yeni Lüks Oteller kategorisinde dünya çapında verilen ödülün sahibi oldu. 2020 yazına damga vuran akşamüstü buluşmalarının ve gece boyu devam edecek keyifli bar sohbetlerinin yeni adresi Sky Karaköy ve World Luxury Restaurant Awards’ta Avrupa’nın En İyi Panaromik Manzaralı Restoranı ödülünü almaya hak kazanan Octo’yu da İstanbul’a kazandırdığımız için ayrıca gururluyuz” diye sözlerini sürdürdü.

JW Marriott Bosphorus İstanbul’dan 1. Yıl Sürprizleri

Pandemi dönemine ait tüm önlemlerin alındığı, 180 yıllık tarihi bir yapıda sevgilinizle birlikte eşsiz bir gün geçirmeye ne dersiniz? JW Marriott Istanbul Bosphorus’un “Karaköy’de Kaçamak” adını taşıyan konaklama paketinde iki kişi Deluxe Atrium kategori odasında tüm yiyecek ve içecek alanlarını kullanabilecekleri cazip bir paket sunuluyor.

JW Marriott Istanbul Bosphorus’un sunduğu diğer bir paket ise 100 Euro otel kredisi sunan Endless Room. Bu kredi ile otel misafirleri Octo dahil olmak üzere oteldeki tüm yiyecek ve içecek alanlarına ek olarak SPA at JW Istanbul’da da kullanabilecekler.

Copyright | Turizm Ekonomisi | 2019-2021 Sitemizde Yer Alan Haberler İzinsiz Kullanılamaz!