hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
Google News

TÜRSAB Bölge Temsil Kurumlarında Yeni Dönem

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) 25. Dönem Bölge Temsil Kurulu seçimlerini kazanan Bölge Temsil Kurulu Başkanları, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen bir törenle mazbatalarını aldı.

Son Güncelleme :

04 Kasım 2022 - 19:33

TÜRSAB Bölge Temsil Kurumlarında Yeni Dönem

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) 25. Dönem Bölge Temsil Kurulu seçimlerini kazanan Bölge Temsil Kurulu Başkanları, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen bir törenle mazbatalarını aldı.

İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen mazbata törenine; TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, TÜRSAB Onursal Başkanı Talha Çamaş, Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Eker, Tolga Gencer, Hamit Kuk, Soner Bacaksız, Diyaeddin Şahin, Disiplin Kurulu Başkanı İbrahim Canatan, TÜRSAB Denetim Kurulu Başkanı Ahmet Özden, Disiplin ve Denetim Kurulu üyeleri, Bölge Temsil Kurulu Başkanları ve Başkan Yardımcıları, Finansal ve Kurumsal Fonksiyonlar Grup Başkanı Neslihan Örnek, Bilgi Teknolojileri ve Medya İletişim Grup Başkanı Mesut Kanat, Kurumsal İlişkiler Grup Başkanı Nergis Büyükkınacı ile çok sayıda üye katılım gösterdi.  


TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya: “Seçimler bize demokrasinin değerini hissettirdi”

Mazbata törenindeki konuşmasına bölge temsil kurulu başkanlarını ve yönetimlerini tebrik ederek başlayan TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Bölge Temsil Kurulu seçimlerinin demokrasinin önemini ve değerinin hissedilmesine vesile olduğunu belirterek, “Seçimlerimiz son derece demokratik ortamda, bazı bölgelerimizde demokratik yarış içinde, bazı bölgelerimizde ise üyelerimizin ittifakıyla gerçekleşti. TÜRSAB tarihinin en yüksek katılımlı seçimleri oldu” dedi.


Bağlıkaya: “TÜRSAB şeffaftır, onu şeffaf hale biz getirdik”

Konuşmasında acentalara seslenen Bağlıkaya sözlerine şöyle devam etti: “Seçimlerin ardından, bazı bilindik çevrelerden gelen karalamalara sakın aldanmayın. Onlar BTK seçimleri konusunda nereden nereye gelindiğini unuttular. Sevgili arkadaşlar, seçildiğimiz görevde çok başarılı olacağınıza eminim ancak sizlere naçizane önerim; TÜRSAB’ın yapısını, geçmişini, mevzuatını iyi öğrenin. Hafızaları tazelemek adına bazı hususların altını çizmek isterim: BTK ya da eski adıyla BYK’lar ilk kez 2018 yılında bizim çıkardığımız Seyahat Acentaları Birliği Yönetmeliği ile tanımlandı. O zamana kadar yönetim kurulunun keyfine teslim edilmiş haldeki bölge yönetimleri kuralsız ve denetimsiz, itiraz hakkı olmayan seçimlerle ya da uzun süren atamalarla yürütüyordu. 2018 yılında bizim hazırladığımız ve Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmelikle, bölge temsil kurullarının kuruluşu, işleyişi ve seçimleri mevzuatta yerini aldı. O yönetmelikte getirdiğimiz kurallarla TÜRSAB hesapları 3 ayda bir yayınlanarak üyelerle paylaşılıyor. Yine aynı yönetmelikte TÜRSAB’ın kredi alması, ipotek vermesi genel kurul iznine bağlandı. Bağımsız denetim zorunlu oldu. Bunları yapan birisine siz nasıl olur da TÜRSAB’ın olanaklarını, kaynaklarını kullanıyor dersiniz. TÜRSAB şeffaftır, onu biz şeffaf hale getirdik.


Bağlıkaya “İcraatlarımızla konuşacağız”

Biz tüm dedikodulara, ithamlara, iftiralara rağmen bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da acentalarımız için çalışmaya, emek sarfetmeye devam edeceğiz, yaptığımız icraatlar ile konuşacağız. Yarım asırlık bir kurum olmanın sağladığı birikim ve sorumlulukla yeni dönemde de seyahat acentalarımızın haklarını koruyacak ve iş hacimlerini artıracak vizyoner projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz.

Tüm BTK başkanlarımızı ve yönetim kurullarını kutluyorum. Bölge Temsil Kurullarımızın da bizimle aynı hizmet aşkını taşıdığını burada görüyor olmak geleceğe dönük olarak bizleri çok daha fazla motive ediyor. Gelecek dönemde birlikte çok başarılı işlere imza atacağımıza yürekten inanıyorum.”


Seyahat acentalarına 50. yıl hediyesi TÜRSAB Yazılımı oldu

TÜRSAB Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Hasan Eker de, BTK başkanlarını tebrik ederek başarılar diledi. TÜRSAB’ın hayata geçirdiği ve ücretsiz olarak üyelerin kullanımına sunulacak olan TÜRSAB Yazılımını tanıtan Eker, yüksek maliyetlerinden dolayı acenta yazılımlarına ulaşamayan seyahat acentalarının dijitalleşme süreçlerine katkı sağlamak ve bu alandaki ihtiyaçlarına yanıt vermek amacıyla hazırladıklarını açıkladı. TÜRSAB yazılımının; rezervasyon, veri bankası oluşturma, satışların raporlaması gibi seyahat acentalarının ihtiyaç duyduğu nitelikte bir yazılım olduğuna işaret eden Eker, “Seyahat acentalarının dijitalleşme süreçlerine katkı sağlayacak ve bu alandaki ihtiyaçlarına yanıt verecek bu yazılım, cep telefonuyla da uyumlu. İstediğiniz yerden bağlanıp müşteri bilgilerine ulaşabiliyorsunuz. Yazılım firmanıza özel olarak bulut sisteminde tutulacak ve tamamen ücretsiz olarak üyelerimize sunulacak” dedi.  


Neslihan Örnek: “TÜRSAB’ın üzerindeki tüm riskleri sıfırlamış durumdayız”

Törende konuşan TÜRSAB Finansal ve Kurumsal Fonksiyonlar Grup Başkanı Neslihan Örnek, yeni seçilen BTK başkanlarına başarılar diledi. TÜRSAB’ın finansal olarak zor dönemleri geride bıraktığını ifade eden Örnek, “Şu anda sizlerle beraber gerçekten tünelin ucundaki ışığı görmenin verdiği gururla hizmet vermeye devam ediyoruz. TÜRSAB’ın net aktif toplamı 70 milyon lira iken bugün 7 katına yükselmiş ve biz 24’üncü dönemi 437 milyon lira ile kapatmış durumdayız. Bu, net aktif toplamıdır. Bunun özellikle altını çizmek istiyorum. Yani yeniden kazandığımız binamızın değeriyle TÜRSAB Limited’in üzerimize geçirmiş olduğu tüm riskleri artık sıfırlamış bulunuyoruz. Bu anlamda 25’inci dönemde çok önemli bir sürece başladığımıza inanıyorum. Bu süreçte yardımı geçen, emeği geçen, bize yön gösteren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.


Mesut Kanat: “Yeni dönemde en büyük hedefimiz her bölgenin turizm değerlerini tanıtarak hak ettiği kıymeti görmesini sağlamak”

TÜRSAB Bilgi Teknolojileri ve Medya İletişim Grup Başkanı Mesut Kanat ise törendeki konuşmasında yeni göreve seçilen BTK başkanlarına başarılar diledi. Birçok BTK başkanıyla 5 yıldır uyumlu bir şekilde çalıştıklarını belirterek ilk kez seçilen BTK başkanlarına seslenen Kanat, “İlk kez birlikte çalışmaya başlayacağız BTK Başkanlarımız ve Yönetimleriyle çok keyifli 3 yılı birlikte geçireceğiz. Bilgi Teknolojileri ve Medya İletişim Grubu olarak her tarafa koşmaya, her tarafa yetişmeye, herkese yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu yeni dönemdeki en büyük hedefimiz tüm bölgelerimizin turizmden hak ettiği payı almasını sağlamak. Şehirlerimizi, bölgelerinizi, bölgenizdeki turistik değerlerin hepsine ekibimizle gelip tanıtmak için elimizden geleni yapacağız. Hepimize hayırlı uğurlu olsun.”


Nergis Büyükkınacı: “Yeni dönemin BTK’larımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum”

TÜRSAB Kurumsal İlişkiler Grup Başkanı Nergis Büyükkınacı ise törende yaptığı konuşmada kendini tanıttıktan sonra grup başkanlığının çalışmalarını ve görev alanlarını açıkladı. Büyükkınacı “Bölge Temsil Kurulu seçimlerinde başarılı olan başkanlarımızı ve yönetim kurulu üyelerimizi bir kez daha tebrik ediyor, yeni dönemin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.


BTK Başkanları mazbatalarını TÜRSAB yöneticilerinden teslim aldı

Konuşmaların ardından seçimi kazanan Bölge Temsil Kurulu Başkanları mazbatalarını Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, Onursal Başkanı Talha Çamaş, Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Eker, Tolga Gencer, Hamit Kuk, Diyaeddin Şahin, Soner Bacaksız ve Disiplin Kurulu Başkanı İbrahim Canatan’dan teslim aldı.

Törende mazbata alan TÜRSAB Bölge Temsil Kurulu Başkanları aşağıdaki şekilde oluştu;

 • Alanya Bölge Temsil Kurulu Başkanı Kerim Sarıkaya,
 • Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Rıza Perçin,
 • Aydın Bölge Temsil Kurulu Başkanı M. Eda Yurtcan,
 • Batı Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Özgen Uysal,
 • Batı Antalya Bölge Temsil Kurulu Başkanı Hüseyin Gençer,
 • Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ercan Güner,
 • Bodrum Bölge Temsil Kurulu Yüksel Aslan yerine, Başkan Yardımcısı Mustafa Demir,
 • Çanakkale-Balıkesir Bölge Temsil Kurulu Başkanı Fatih Ergün,
 • Doğu Anadolu Bölge Temsil Kurulu Başkanı Cevdet Özgökçe,
 • Doğu Marmara Bölge Temsil Kurulu Aytekin Şahinbaş yerine Başkan Yardımcısı Recep Topal,
 • Doğu Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Hasan Volkan Kantarcı,
 • Dumlupınar Bölge Temsil Kurulu Başkanı Bilal Şenel,
 • Erciyes Bölge Temsil Kurulu Ali Emre Mart yerine BTK Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Gülmez.
 • Eskişehir Bölge Temsil Kurulu Başkanı Özgür Ersoy.
 • GAP Bölge Temsil Kurulu Başkanı İbrahim Halil Kılınç,
 • Güney Marmara Bölge Temsil Kurulu Başkanı Murat Saraçoğlu,
 • Hatay Bölge Temsil Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aycıl,
 • Harput Bölge Temsil Kurulu Başkanı Cuma Gülnar,
 • İstanbul Asya Bölge Temsil Kurulu Başkanı Murat Güleryüz,
 • İstanbul Şişli Bölge Temsil Kurulu Başkanı Aylin Güneşli,
 • İstanbul Fatih Bölge Temsil Kurulu Başkanı Gürkan Özcan,
 • İstanbul Avrupa Bölge Temsil Kurulu Başkanı Yıldırım Taş,
 • İstanbul Boğaziçi Bölge Temsil Kurulu Başkanı Yüksel Türemez,  
 • İzmir Bölge Temsil Kurulu Başkanı Kıvanç Meriç,
 • Kapadokya Bölge Temsil Kurulu Başkanı Talip Aldemir,
 • Kemer Bölge Temsil Kurulu Başkanı Mehmet Akbaba,
 • Kuzeydoğu Anadolu Bölge Temsil Kurulu Başkanı Nuh Şenol,
 • Konya Bölge Temsil Kurulu Başkanı Özdal Karahan,
 • Manavgat-Side Bölge Temsil Kurulu Başkanı Mehmet Uslu,
 • Marmaris Bölge Temsil Kurulu Başkanı Suat Esin,
 • Mersin Bölge Temsil Kurulu Hakan Bayındır yerine, BTK Yönetim Kurulu Üyeleri Dilek Dere ve Ferhat Köksal,
 • Mezopotamya Bölge Temsil Kurulu Başkanı Mehmet Akyıl,
 • Orta Anadolu Bölge Temsil Kurulu Başkanı Cevat Engin Şahin,
 • Orta Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Yılmaz Uzunlar,
 • Pamukkale Bölge Temsil Kurulu Başkanı Turan Köseoğlu,
 • Trakya Bölge Temsil Kurulu Başkanı Egemen Aydın.

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Görüşme Başlat
TurizmEkonomisi.Com
Türkiye'nin Turizm Endüstrisi haber platformu TurizmEkonomisi.Com'a hoşgeldiniz!

Haber Merkezi
haber@turizmekonomisi.com

Reklam Servisi
reklam@turizmekonomisi.com